Jau senajā Ēģiptē, pirms vairāk kā 5000 gadiem, izmantoja ziedus un augus ēterisko eļļu iegūšanai. Arī mūsdienās aromāti raisa cilvēkos emocijas un ietekmē labsajūtu.

​   Ēteriskās eļļas tiek  dēvētas par auga dvēseli, bet aromāts – par auga sajūtām.   Sajūtot jauku sm​aržu, mēs dziļāk ieelpojam, šūnās nonāk vairāk skābekļa.

   Ēteriskās eļļas, kā arī ziedūdeņi, iedarbojas uz cilvēka ķermeni, garu un dvēseli. Tie uzlabo veselību, samazina baktēriju koncentrāciju telpas gaisā, labvēlīgi ietekmē imūnsistēmu, nogalina vīrusus, baktērijas un sēnītes.

   Ēteriskās eļļas un ziedūdeņi uzlabo omu un rada omulības sajūtu, mazina stresu, atbrīvo, atsvaidzina un attīra, nomierina un atslābina.

  Ēteriskās eļļas un ziedūdeņus var izmantot kā smaržvielas - telpu aromatizēšanā, enerģētiskās attīrīšanas procesā - vannās un pirtīs, kosmētikā - sejas un ķermeņa kopšanā.

 No augiem gatavotu ziedūdeņu iedarbība ir kā ēteriskajām eļļām, bet tie ir jau gatavi lietošanai, nav jāatšķaida.

​   To ieguve var būt dažāda, bet mūsdienās visbiežāk izmanto ekstrakcijas metodi – aplej augus ar ķīmisku vielu. Tā iegūti ziedūdeņi var izraisīt alerģisku reakciju. Ir ļoti svarīgi, lai ēteriskās eļļas būtu simtsprocentīgi dabīgas un iegūtas bioloģiski tīrā vidē.

   Vitalway gatavo ziedūdeņus ar destilācijas metodi - izvelkot no auga visas labās vielas ar tvaika palīdzību. Ziedūdeņu gatavošanas procesā ēteriskā eļļa netiek nosmelta, tāpēc katrā pilienā ir arī eļļas daļiņas.

   Ēteriskās eļļas un ziedūdeņi ir gaismas jūtīgi, tāpēc jāuzglabā tumša stikla pudelītēs.​

Izmantojot dabiskus augu aromātus, varam kļūt veselāki, mierīgāki un laimīgāki!